Jak na snadný a rychlý úklid domácnosti

Jak na snadný a rychlý úklid domácnosti

Určitě si dáme za pravdu, že nejčastějším problémem je prach. Dostane se všude. Velmi často dělají lidé tu chybu, že začínají utíráním prachu a teprve potom luxují. Jenže vysavač vždy rozvíří prach a ten se vám následně zase usadí na okolním nábytku. Začněte tedy nejprve od větší plochy, na které se špína usazuje, a to podlahou. Pokud bydlíte v domku se zahradou, zvolte multifunkční vysavač s funkcí mokrého vysávání. 

Využití totiž najde i na zahradě při úklidu listí, které dokáže sfoukat na hromadu, a vy si ušetříte námahu s hrabáním, od kterého by vás akorát bolela záda. V interiéru s více kusy nábytku a doplňky naopak oceníte takzvané tyčové vysavače. Zde je totiž nejčastější výhodou absence kabelu, takže se do ničeho při úklidu nezamotáte a nebude vám v cestě překážet například vaše dekorační váza. Do tyčových vysavačů ani nedokupujete sáčky, takže o starost méně. 

Po vysávání se konečně můžete pustit do vytírání. Způsob záleží na typu podlahy. Každý materiál si žádá jinou péči. Jedno z nejdůležitějších pravidel platí pro dřevěné podlahy, u kterých je nutné vyhnout se většímu množství vody. Mop proto vždy pečlivě vyždímejte. Doporučujeme kupovat násady se snímatelnou vytírací náhradou, která se dá snadno vyprat na 60°C a vy se tak vyhnete častému kupování nových hlavic. 

Máte tak kompaktní sadu s vědrem a mopem, ke kterému po čase snadno dokoupíte náhradu a mop je v podstatě jako nový. Např. Leifheit kromě těchto pomůcek na vytírání nabízí vychytávky typu čistič žaluzií, díky kterému na nich setřete usazený prach v rekordním čase. Podobně funguje i čistič radiátorů. Na těchto místech se na prach často zapomíná, ale se zmíněnými pomůckami se jej zbavíte snadno a rychle.

Chcete místo domácích rad raději profesionální čištění? Prosíme obraťte se na nás.


Raději poptat profesionály