Jak vyčistit koberec od psí moči...

Jak vyčistit koberec od psí moči...

Milujete svého psa, ale ten má čas od času doma malou nehodu. Zaschlá psí moč má silný zápach po amoniaku, a může být těžké se jej zbavit. Pokud se v první řadě s čerstvou močí vypořádáte správně ihned, odstranění starého zápachu a prevence dalších nehod, můžete zápach psí moči zcela eliminovat a váš domov bude zase krásně svěží.

Moč ihned vysajte hadrem. Pokud svého psa načapáte při močení uvnitř domu, nebo najdete čerstvé loužičky, vysajte moč ihned čistým hadrem. Látka nasaje co možná největší množství moči a šance, že se moč ihned vpije do koberce nebo čalounění se tak zmenší.

K vyčištění místa použijte roztok vody a pár kapek mýdla. Do kbelíku si nalijte teplou vodu a přidejte do ní pár kapek jemného mýdla. Čistým hadrem namočeným v mýdlové vodě flek od moči utřete a vysušte jej dalším suchým hadrem. Můžete postup několikrát zopakovat, dokud původní skvrna od moči nezmizí.

Posypte místo jedlou sodou. Vlhké místo posypte několika lžícemi jedlé sody, které je přírodním deodorantem. Sodu na místo nasypejte rovnoměrně. Nepoužívejte jí však více, než ¼ šálku (120 g), protože odstranit větší množství sody může být obtížné. Nechte sodu na zasaženém místě působit přes noc.

Sodu vyluxujte. Pokud se váš pes vymočil na koberec, pomocí vysavače sodu z koberce ráno vyluxujte. Přejíždějte vysavačem přes místo tak dlouho, dokud nevysajete veškerou sodu a místo bude na dotek čisté. Pokud se váš pes vymočil na matraci nebo jiný čalouněný povrch, použijte k vyluxování sody ruční vysavač.

Chcete místo domácích rad raději profesionální čištění? Prosíme obraťte se na nás.  


Raději poptat profesionály

tématická zaměření: Jak vyčistit koberec od psí moči.