Jak vyčistit koberec od vína, čokolády...

Jak vyčistit koberec od vína...

Papírovým kapesníkem nebo ubrouskem se snažte co nejvíce vína z koberce odsát. Neotírejte skvrnu, pouze na ni ubrousek přiložte a odsajte ji. Když budete skvrnu utírat, víno se dostane do koberce hlouběji.

Vysušujte skvrnu od jejího okraje směrem dovnitř, aby se nezvětšila.

Pokud nemáte papírové utěrky, posypejte skvrnu solí, aby se nevsákla hluboko do koberce. Později sůl můžete vysát. Skvrna nezmizí, ale nezažere se do koberce.

Připravte si roztok. Smíchejte si lžíci pracího gelu, lžíci octa a dva šálky teplé vody. Důkladně směs promíchejte.

Čistým hadrem na skvrnu naneste roztok. Po ušpinění hadru si vezměte vždy čistý. Potom střídejte nanášení roztoku s vysoušením skvrny čistým hadrem.

Naneste na skvrnu studenou vodu. Vezměte si nový čistý hadr a odstraňte zbytky předešlé směsi. Potom koberec vysušte papírovými utěrkami. Pokud jste skvrnu touto metodou neodstranili, zkuste následující tip.

Udělejte si směs jaru a peroxidu vodíku. Množství bude záviset na tom, jak velkou skvrnu na koberci máte. Nejprve si roztok vyzkoušejte na nenápadném místě na koberci, abyste měli jistotu, že peroxid koberec neodbarví.

Naneste hadrem roztok opatrně na skvrnu. Nikdy skvrnu neotírejte - jen na ni roztok opatrně naneste. Když budete skvrnu otírat, rozmažete ji.

Postříkejte skvrnu studenou vodou s několika kapkami jaru. Pokud máte rozprašovač, použijte ho. Potom skvrnu opět opatrně vysušte čistým hadrem.

Naneste na skvrnu čistou vodu pokojové teploty. I když je nyní skvrna pryč, neměli byste nechávat zbytky čistícího roztoku v koberci. Vezměte si na to čistý hadr.

Přikryjte skvrnu čistým hadříkem. Vezměte si nějaký čistý hadřík a přimáčkněte ho na skvrnu, abyste nasáli zbytek vody. Nechejte ho tam několik hodin.

Až bude skvrna suchá, vysajte koberec.Jak vyčistit koberec od čokolády a kakaa...

Připravíme si misku s vlažným až horkým mlékem a houbičku na mytí nádobí. Houbičku namočíme do misky tak, aby celé nasákla mlékem. Nejprve se skvrnu snažíme odstranit drsnější stranou houbičky, a to krouživými pohyby. Poté houbičku otočíme a její hladkou stranou dokonale dočistíme látku od skvrny. Mléko necháme ještě několik minut působit.


Raději poptat profesionály


Tématická zaměření:  Jak vyčistit koberec od vína, čokolády...