Jak z koberce odstranit lak...

Jak z koberce odstranit lak...

1. Umístěte poskvrněnou látku lícem dolů na několik papírových utěrek. Ta část látky, která je poskvrněná, by měla být proti papírovým utěrkám. Použijte tuto metodu ať už je lak na nehty mokrý nebo suchý.

Tato metoda účinně funguje na bavlnu, len, hedvábí, džínovinu a většinu dalších látek.

Postupujte opatrně, pokud dotyčný předmět obsahuje acetát nebo triacetát, poněvadž odlakovač rozpouští látky obsahující tyto chemické látky.

2. Pokapejte poskvrněné místo acetonem. Použijte vatovou kuličku nebo papírovou utěrku napuštěnou acetonem (dostupná v drogériích v oddělení s odlakovači) k nakapání na rub látky. Takto se skvrna přenese na papírovou utěrku.

3. Opláchněte a opakujte. Vezměte látkový předmět do dřezu a opláchněte poskvrněné místo, potom ho umístěte lícem dolů na několik papírových utěrek. Opakujte kapání k dokončení přenosu skvrny na papírové utěrky.

Pokračujte s oplachování látky a nanášením dalšího acetonu, dokud se nepřestane měnit barva laku po nakapání a otisknutí do papírových utěrek. To značí, že skvrna byla odstraněna.

Naposledy zkontrolujte stopy odlakovače na poskvrněném místě. Pokud vidíte, že zůstalo trochu barvy, namočte vatovou kuličku v acetonu a jemně barvu odstraňte.

4. Vyperte oblečení. Použijte na předtím poskvrněné místo odstraňovač skvrn a potom předmět vyperte v souladu s pokyny na štítku. Skvrna by měla úplně zmizet a oblečení si můžete vzít na sebe, jakmile uschne.

Chcete místo domácích rad raději profesionální čištění? Prosíme obraťte se na nás.


Raději poptat profesionály


Téma: Jak z koberce odstranit lak...