Jak z koberce odstranit zvratky...

Jak z koberce odstranit zvratky...

1. Připravte pastu z jedlé sody a vody. Konzistencí by měla připomínat normální zubní pastu. Chcete-li, můžete do ní přidat kapku nebo dvě čistícího prostředku na nádobí nebo peroxidu. S peroxidem buďte ale opatrní, mohl by na koberci způsobit skvrny.

Pasty si připravte dostatečné množství, které vystačí na pokrytí celé skvrny tenkou vrstvou. Přípravu pasty můžeme přirovnat například k přípravě polevy na dort - nemusí být příliš hustá a lepivá, protože ji musíme rovnoměrně rozetřít v tenké vrstvě po celé skvrně.

2. Naneste na koberec vrstvu pasty. S postupným zasycháním vetřete pastu do koberce pomocí kartáče (v nouzi můžete použít třeba starý zubní kartáček). Pastu roztírejte rovnoměrně, aby byla nanesená po celé skvrně až k jejím okrajům -- právě okraje takových skvrn bývají velmi odolné vůči čištění.

3. Po 24 hodinách pastu seškrabejte. Pasta odvedla svou práci, vyschnula, ztvrdla a nyní už jen čeká na to, až ji seškrábete z koberce dolů. Na pomoc si vezměte třeba příborový nůž a odstraňte co největší množství tuhého materiálu. Zápach by měl být pryč!

4. Zbytek pasty vysajte vysavačem. Veškeré zbytky zaschlé pasty, kterou se vám nepodařilo odstranit ručně, musíte dočistit pomocí vysavače. Jestliže se vám všechno podařilo zdárně odstranit a zápach je pryč, výborně! Pokud ne, namočte celou oblast mokrým hadrem a znovu ji vysajte. To už by mělo zabrat s jistotou.

Použijte osvěžovač vzduchu. Pokud zápach stále přetrvává, nedělejte žádné předčasné závěry a nejprve počkejte, než koberec úplně zaschne. Mokrý koberec může skutečně šeredně páchnout, ale to by mělo postupně s jeho vysycháním vymizet

Chcete místo domácích rad raději profesionální čištění? Prosíme obraťte se na nás.


Raději poptat profesionály

.


Téma: Jak z koberce odstranit zvratky...