Jak z koberce odstranit žvýkačky...

Jak z koberce odstranit žvýkačky

1. Dejte přes skvrnu sáček s ledem. Tím vosk ztvrdne a zpevní se a bude ho tak snazší otrhat. Když bude úplně tuhý, odstraňte ho a dejte stranou. Skvrnu co nejvíce zchlaďte. Sáčky ledu, chladicí desky nebo mražené maso - cokoliv, co máte po ruce, dejte na vosk. Nechte pár minut působit, dokud si nebudete jistí, že je vosk zmražený.

2. Vezměte si nůž na máslo a olámejte skvrnu. Když se zbavíte co největšího množství vosku před skutečným čištěním, bude postup nakonec mnohem účinnější. S čím méně vosku se budete muset nakonec vypořádat, tím lépe.

Pokud nemůžete odstranit moc, nerozčilujte se. Je to v pořádku. Pokud zbývá velké množství vosku, přejděte k metodě dvě (ta používá žehličku a vosk rozpustí).

3. Pokud vosk zmizel, postříkejte místo čisticím prostředkem. Stačí sprej na koberce nebo čisticí roztok. Pokud zůstala malá skvrna od barvy, otřete místo lihem, abyste ji odstranili. Po nanesení jakéhokoliv roztoku, vysajte místo čistým hadříkem a čistou vodou, abyste odstranili všechny zbytky nečistot.

4. Vysajte místo. Koberec právě zažil celkem hrozivý zážitek. Vysajte ho, abyste mu navrátili texturu, kterou původně měl.


Raději poptat profesionály


Téma: Jak z koberce odstranit žvýkačky...